Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Řada z nich je již desítky let “dočasným řešením” a i přes usilovnou údržbu chátrají, jiné mají nedostatečnou kapacitu. Situace našeho oddílu není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Jak nás můžete podpořit?

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Právě hledáme:
  • Účetního, který by nám ve spolupráci s hospodáři vedl podvojné účetnictví (ideálě se zaměřením na neziskové organizace)
  • Někoho kdo má zkušenosti a byl by ochotný nám pomoci s procesem kolaudace klubovny

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Momentálně proto sháníme:
  • Vysílačky proe efektivní komunikaci mezi vedoucími na táboře, kde je často nedostatek mobilního signálu
  • Levné možnosti, jak pravidelně tisknout (i barevně)
  • Táborové vybavení, především nepromokavé stanové plachty
  • Sterilní vybavení lékáren, máte-li nějaký přebytek
  • Dřevo na topení v kamnech v klubovně

Nová klubovna

Naším velkým snem je vybudovat v Líšni skautský dům. Rádi bychom měli vlastní zákldnu, kde bude dostatek kluboven, aby se naše družiny, kterých je celkem přes 20, mohly scházet každý týden a navzájem se nerušily.

Také by se nám velmi hodil sklad na naše táborové vybavení, který by byl dobře přístupný pro každoroční nakládání a vykládání věcí.

V současné době je projekt nové základny ve fázi hledání možností. Máte-li doporučení na nějakou nemovitost v Líšni, kde by se něco takového dalo vybudovat, kontaktujte nás prosím.

Krom toho oceníme i spojení s někým, kdo má s podobně rozsáhlým projektem zkušenosti.

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace

Logo na našem webu či newsletteru, poděkování v článcích k závěru školního roku v lokálních médiích či plachta/cedule na plotu pozemku naší klubovny.

Jak se vám můžeme odvděčit za vaši podporu? Domluvte se s vedoucí našeho střediska. Děkujeme!